Пешак тешко повреден на патот Тетово-Јажинце

t

На 29.12.2021 во 16.30 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Јажинце, во тетовско Доброште, патничко возило „мерцедес“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Н.Г.(57) од Доброште, удрило во пешакот С.Ф.(57) од истото село, информира МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница.


На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарскиот Премиер денес во Скопје

Макдонскиот премиер Димитар Ковачевски, само ден по…

Се огласи Лазаров: Невозможна мисија беше да…

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров,…

И официјaлно: Владата го пpoдолжи pacпустот, учениците…

Кризниот штаб препорача, а Владата вечерва на…

Омикpон е присутен во седум македонски градови

Омикрон сојот на коронавирусот е откриен во…

Мицкоски со понуда до Ковачевски – Ајде…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју…