Пишманџија, само што рече – одрече: Лазе Таневски се предомисли?

t

Во медиуми блиски до власта, пратеникот од редовите на СДСМ, Лазе Таневски, експресно ја демантираше изјавата за Охридксај, каде го опомена ново-избраниот лидер на СДСМ, Димитар Ковачевски, дека тој ќе е 61-от пратеник на ВМРО-ДПМНЕ доколку Ковачевски-Таче не го отстрани Наумче Чакар за претседател на ОО СДСМ Охрид.

Сега вели дека ги поддржувал процесите во Собранието и во Социјал демократскиот сојуз.

Ваквото блескавично менување на ставовите кај пратеникот, фрла сомнеж дека раководните структура на владеачката партија со брза реакција го дисиплинирале и го вовеле повторно во ред, веројатно со принуда јавно да не ги пласира поделбите и раскараноста во СДСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: Како Мицкоски на Централен комитет…

Уредникот на Инфомакс, Александар Митовски, во денешната…

Коалицијата СДС и ДПМНЕ здружено изгласа план…

Коалицијата меѓу СДСМ и ДПМНЕ перфектно функционира…

(Видео) Крмов до пратениците: Сите имате одговорност…

Пратеникот од редовите на Левица, Борислав Крмов,…

Формирана Анкетна комисија за скандалот на Онкологија

Со двотретинско мнозинство, формирана е Анкетна комисија…