Пијан мотоциклист запрен во Кичево, измерени 3,15 промили- но тоа не е се!

t

Денеска во 14.10 часот во Кичево од страна на полициски службеници од ОВР Кичево сопрен е мотоцикл „хамачи“, управуван од А.А.(34) од Кичево и при извршено алкотестирање измерени се 3,15 промили алкохол.

Исто така, утврдено е дека не поседува возачка дозвола и мотоциклот е нерегистриран.

А.А. е исклучен од сообраќај и изречени му се соодветни санкции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Повторно апсење на дилери: Полицијата уапси повеќе…

На 25.03.2023 во 00.00 часот на подрачје…

ДУИ: Има европско ориентирани пратеници во редовите…

Демократската Унија за Интеграција ја повикува опозицијата…

Загина руски музичар кој го критикуваше Путин,…

Основачот на поп групата, чија песна стана…

По пандемијата срцевите удари зголемени за трипати,…

По ковид пандемијата зголемен е бројот на…

Грујичиќ: Во 1999 година се водеше нуклеарна…

Министерката за здравство Даница Грујичиќ денеска изјави…