Пијан неготинец ја нападнал мајка му, реагирала полицијата

t

Полиција привела неготинец агресивен кон мајка си, лишен бил од слобода кавадарчанец поради над сто таблети екстази, информираа денеска од СВР Велес.

– Вчера во 11.05 часот на улица „Васка Калајџиска“ во Неготино, полициски службеници од ОВР Неготино го привеле Б.П.(36) од овој град, затоа што на јавно место се довел во алкохолизирана состојба и агресивно се однесувал кон неговата 51-годишна мајка. Б.П. бил задржан во полициска станица и по документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од СВР Велес.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почина и мајката на осомничениот за убиството…

Во Злот денеска починала Светлана Драгијевиќ, мајката…

Англија: Мајка го оставила петмесечниот син во…

Една жена во Англија е уапсена под…

Прво се искрале децата, па се истепале…

Вчера во 14.50 часот во СВР Охрид…

Ковачевски од Неготино: Македонија треба да гласа…

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, вечерва од…

(Видео) Почина бебето кое со царски рез…

Почина девојчето кое се роди со царски рез откако…