Објавено на:

Повеќе од 50 воени бродови од 11 земји во водите близу Израел

t

Моментално во водите околу Израел се случува невидена до сега гужва на воени бродови која не се случила по Втората светска војна. Над 50 воени бродови од 11 земји се наоѓаат во Медитеранот и во Црвеното море околу Израел, објавија разузнавачките служби од Обединетото кралство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Руски бродови вооружени со ракетите „Циркон“…

Одредот на бродови на руската северна флота,…

Папата Франциск ги повика Израел и Хамас…

Папата Франциск денеска повика на итна испорака…

Шпаниjа ќе поднесе тужба против Изpаeл за…

Шпанија најави дека ќе се придружи на…

Нетанјаху ќе се обрати во американскиот Конгрес…

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху ќе одржи говор…

УНРВА: 35-45 загинати во нападот врз училиштето…

Директорката за комуникации на УНРВА, Џулиет Тума,…