Повторно невреме во Кавадарци: Досега се наврнати 40 литри/м2 дожд

t

РЦУК Велес известува дека на подрачјето на РЦУК Кавадарци, до 20.00 часот од обилните врнежи има пријавено три поплавени подруми од куќи, на кои се ангажирани од ТППЕ Кавадарци за испимпување на водата,а исто така има пријавено наноси на улиците од дождот,при што на терен се екипа од околу 30 луѓе од ТППЕ Кавадарци и од ЈП Комуналец од Кавадарци со соодветна механизација за чистење на улиците.

Исто така на ридско-планинските села во реонот на место викано Бошавија има интензивни врнежи од дожд со град и ветер.

Оваа информација е добиена од одговорниот од ДЗС Кавадарци.

Досега се наврнати околу 40 литри/м2 дожд.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Kавадарчанец нападнал полицајци

Дваесет и тригодишен кавадарчанец бил приведен во…

Метео: Пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и…

Ученици од Кавадарци продаваа крофни и организираа…

Младите хуманитарци од Кавадарци под името ,,Подари…

Кавадарчанка пријавила дека дечко ѝ ја силувал…

Кавадарчанка пријавила во полиција дека лице со…

Возило се преврте кај кавадаречкото село Дреново

Сообраќајна несреќа се случила утрово кај кавадаречкото…