Повторно откриени нeиспpaвни автобуси и автобуси без соодветна документација

t

Полицијата во претпладневните акции за контрола на возила во јавниот превоз на полошкото подрачје открила повеќе прекршоци. Исклучени од сообраќај се два автобуса заради неисправни сопирачки, десет возачи немале лекарски уверенија и соодветна возачка дозвола.

Од СВР Тетово информираат дека нивни службеници во содејство со државни и општински инспектори по сообраќај спроведоа акциска контрола на автобуси и други возила кои вршат јавен превоз на патници.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР во акција: Серија апсења во Скопје

На 28.01.2023 во 18.40 часот на подрачјето…

МВР со полни раце работа: Контрола во…

Денеска во периодот од 00.00 до 04.00…

Запленети половина тон тутун за наргиле и…

Во заедничка акција на инспектори од Секторот…

Македонското и бугарското МВР на заеднички состанок…

Бугарските медиуми попладнево објавија дека тамошниот технички…

Најмладиот има 24, најстариот 32 години: МВР…

На 26.01.2023 Националната единица за сузбивање на…