Повторно падна Фејсбук…

t

Апликациите на МЕТА повторно се соочуваат со проблеми.

Корисниците ширум светот останаа исклучени бидејќи клучните услуги на Мета, вклучувајќи ги Фејсбук, Инстаграм и Месинџер, се погодени со значителни проблеми со најавувањето и пребарувањето, објави DownDetector.

Прекинот ги погодува регионите низ САД, Обединетото Кралство, Европа и Азија и доаѓа нешто повеќе од две недели откако платформите се бореа со глобални прекини.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕУ започна истрага против МЕТА: „Фејсбук и…

Европската унија започна истрага против Мета, сопственикот…

Повторно падна Фејсбук…

Апликациите на МЕТА повторно се соочуваат со…

Првични информации: Зошто падна Фејсбук?

Оштетени подморски кабли во Црвеното море се…

Се врати Фејсбук: Останатите платформи сè уште…

Фејсбук успеа да ги врати своите услуги…

Маск се мајтапи со Фејсбук: Ако го…

Ако го читате овој пост тоа е…