Повторно почна да се казнува за неносење маски

t

Во текот на изминатото деноноќие (26.12/27.12.2021) на територијата на Република Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 35 прекршоци. – Пишува Centar.mk

Инаку, мерката за носење на заштитна маска на отворено е укината, со препорака за носење на маска кога лицата се во поголема група, а останува на важност мерката за задолжително носење на заштитна маска во јавен превоз, такси превоз и во сите затворени простори.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„ПУШТЕТЕ ГИ НЕКА УМРАТ“ Сериозни обвинувања за…

Патрик Валанс, главниот научен советник на владата…

Битиќи: Предметите не застаруваат заради измените на…

Вицепремиерот Фатмир Битиќи во гостување во Само…

Генералното собрание на ОН изгласа резолуција за…

Генералното собрание на ОН изгласа резолуција која…

Професорот Калајџиев: Ефект не се постигнува со…

Подобро е да се осигура дека злоупотребите…

(Видео) Бугарите собираа пари за да ги…

МВР вчера уапси 19 бугарски навивачи пред…