Подгответе се за шок: Еве какво образование имаат Новак и Јелена Ѓоковиќ

t

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може да заврши средно образование како што тоа го прават другите ученици. Поради обврските и патувањата на турнири, тој бил „посебен случај“ и доаѓал на школо само кога требало да полага.

Но, во истата институција ја запознал и љубовта на својот живот во 2005 година.

По основното училиште „Дринка Павловиќ“ во центарот на Белград, Јелена Ристиќ, која сериозно се занимавала со атлетика, образовниот пат го продолжила во Спортската гимназија. Подоцна се запишала на Бокони во Милано, еден од најдобрите приватни колеџи во Италија, каде што студирала „бизнис-администрација“, а потоа магистрирала.
Бидејќи тоа не ѝ било доволно, земајќи предвид дека неколку пати има изјавено дека никогаш нема доволно знаење и образование, во 2011 година го одбранила докторатот на тема „Лукс-менаџмент и услуги“ на Меѓународниот универзитет во Монако.

Благодарение на сите овие дипломи, Јелена Ѓоковиќ денес одлично раководи со Фондацијата што ја основа со нејзиниот сопруг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

За последен пат ќе го гледаме Надал…

Шпанскиот тенисер се изјасни за својот утрешен…

Ѓоковиќ лесно го ,,скокна” 1/8 финалето и…

Нема дилеми, Новак Ѓоковиќ е во одлична…

Ѓоковиќ: Не знам што ми е

Ѓоковиќ загуби во финалето на Србија Опен…

Подгответе се за шок: Еве какво образование…

Меѓутоа, јасно било дека Ноле не може…

И по заминувањето Ѓоковиќ пpoблеми за Австралија:…

Отвореното првенство на Австралија денеска започна без…