Објавено на:

Поефтинуваат паркинзите во Скопје – Ова се новите цени

t

Во соопштение до медиумите ЈП Градски паркинг- Скопје ги известува граѓаните и своите корисници дека од денес се воведуваат нови цени за паркинг услугите на зонско. Новите, намалени цени се однесуваат на час паркирање и ќе важат за сите зонски паркинзи со кои стопанисува претпријатието. Новите цени се:
– Зона А0 од 100 се намалува на 75 денари,
– Зона А од 50 се намалува на 40 денари,
– Зона Б од 40 на 30 денари, а во
– Зони Ц и Д од 30 на 25 денари.
Мерката за намалување на цените е воведена со цел да се излезе во пресрет на граѓаните во услови на Ковид и економска криза, зголемени цени на горивата, зголемени цени на основните производи и сл.
Истакнуваме дека од денес, се воспоставуваат зголемени контроли на паркираните возила на терен. Со тоа, нашата цел е да се регулира наплата на услугите и сообраќајот во мирување. Секое нерегулирано паркирање, ќе биде санкционирано.
Апелираме до корисниците уредно да испраќаат СМС пораки за паркирање или да истакнат греб картичка на предното ветробранско стакло.
оЈП Градски паркинг- Скопје ги известува граѓаните и своите корисници дека од денес се воведуваат нови цени за паркинг услугите на зонско. Новите, намалени цени се однесуваат на час паркирање и ќе важат за сите зонски паркинзи со кои стопанисува претпријатието. Новите цени се:
– Зона А0 од 100 се намалува на 75 денари,
– Зона А од 50 се намалува на 40 денари,
– Зона Б од 40 на 30 денари, а во
– Зони Ц и Д од 30 на 25 денари.
Мерката за намалување на цените е воведена со цел да се излезе во пресрет на граѓаните во услови на Ковид и економска криза, зголемени цени на горивата, зголемени цени на основните производи и сл.
Истакнуваме дека од денес, се воспоставуваат зголемени контроли на паркираните возила на терен. Со тоа, нашата цел е да се регулира наплата на услугите и сообраќајот во мирување. Секое нерегулирано паркирање, ќе биде санкционирано.
Апелираме до корисниците уредно да испраќаат СМС пораки за паркирање или да истакнат греб картичка на предното ветробранско стакло.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Цените на нафтата над 90 долари за…

Цените на нафтата на светските берзи растат…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…