Објавено на:

Пожар во Домот за стари лица во струмичкото село Банско, нема жртви и повредени

t

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека избил пожар во Домот за стари лица во Банско. Во пожарот нема повредени. Половина час пред полноќ синоќа, пожарот избил на еден од катовите во Домот за стари лица во струмичкото село Банско. Седум пожарникари и две противпожарни возила учествувале во гаснењето, кое се случило во еден часот по полноќ.

Прво се евакуирани лица од катот каде што бил пожарот, потоа од долните катови. По целосното гаснење на пожарот, евакуираните лица се вратени во собите. Причината за пожарот и материјалната штета дополнително ќе бидат утврдени.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)ГОЛЕМ ПОЖАР ВО НОВО ЛИСИЧЕ: Постои опасност…

Во Ново Лисиче избувнал пожар кој ги…

Во Струмица се одржа свечена литија со…

Во Струмица денеска се одржа свечена литија…

Пожар во Домот за стари лица во…

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира…

Пожар зад Универзална сала

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата…

Со закана кон вработената ограбил продавница во…

Полициски службеници од СВР Струмица во 01.10…