Пожар во угостителски објект во Скопје – ова се деталите

t

Рано утринава во 04.15 часот М.П.(43) од с.Марино, скопско, пријавил дека настанал пожар во неговиот угостителски објект во нас.Илинден, а било скршено и стаклото од влезната врата.

Пожарот, во кој биле опожарени неколку парчиња инвентар, бил изгаснат, а повредени лица нема.


Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Арсовска: Порано имало 3-4 компании кои се…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска во…

Скопјанка го натепала 15 години постариот сопруг

33-годишна жителка на Скопје физички го нападнала…

Во рамки на еколошката акција „Генералка викенд…

Во рамки на еколошката акција „Генералка викенд…

Голем пожар во тетовско: 20 пожарникари се…

Во пожарот со мало задушување се соочиле…