Пожар зад Универзална сала

t

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата „Костурски херои“, зад Универзалната сала.

На терен се две противпожарни возила и две цистерни на противпожарната бригада и едно возило на Итната помош.

Засега не е познато дали има повредени. 

Во тек е интервенција на екипите, а повеќе детали очекуваме наскоро.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео)ГОЛЕМ ПОЖАР ВО НОВО ЛИСИЧЕ: Постои опасност…

Во Ново Лисиче избувнал пожар кој ги…

Пожар зад Универзална сала

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата…

Изгоре угостителски објект на државниот правобранител Речи…

Пожар рано изутринава избувна во угостителски објект…

(Фото) Голем пожар над Кондово!

Голем пожар гори над Кондово. Пожарот е…

Пожар во Нови Сад: Пожарникарите се борат…

Попладнево на улицата „Фрушкогорска“ во Нови Сад…