Пожаp во Гази Баба: Изгоpeа три куќи кај Тутунсус Џамија

t

Пожар изгоре три куќи во скопска Гази Баба, близу Тутунсус Џамија, пренесува „Алсат“.

Жртви нема, но три семејства останааа без покрив над глава. Огнот најверојатно избувнал кај оџакот во една од куќите на кој бил поврзан шпорет на дрва.

Жителите сведочат дека се ваделе и предмети за да се спасат од огнените јазици.

„Само кога стигнавме тука ми кажаа дека е запалена куќата на синот од вујко ми. Дојдов тука. Фатило од кај Македонецот таму позади и го виделе Македонецот како излегува со телевизор како бега“, рекол еден граѓанин за „ТВ Алсат“.

„Ги извадивме децата надвор и тоа е. Дојдоа пожарникари. Кај нас нема… Тоа е најважно, нема повредени. Пожарот беше многу голем. Многу брзо стигнаа пожарникарите“, рекол уште еден граѓанин.

Целата вест прочитајте ја ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Пожар зад Универзална сала

Пожар избувна предмалку во куќа на улицата…

Изгоре угостителски објект на државниот правобранител Речи…

Пожар рано изутринава избувна во угостителски објект…

(Фото) Голем пожар над Кондово!

Голем пожар гори над Кондово. Пожарот е…

Пожар во Нови Сад: Пожарникарите се борат…

Попладнево на улицата „Фрушкогорска“ во Нови Сад…

(Видео) Огромни огнени пламени голтнаа цел трговски…

Голем пожар избувна во трговскиот центар Арши…