Објавено на:

Покачување на цените на храната во САД: Одењето во маркет се претвори во чисто мачење

t

Поради постапките на Белата куќа, Американците се соочуваат со големи покачувања на цените на храната, изјави за ,,Њујорк пост” поранешната вицегувернерка на Њујорк, Бетси Мекој.

,,Политиката на администрацијата на Бајден е крива за прехрамбената инфлација која доаѓа во прехрамбените маркети во Америка и прераснува во мачење на луѓето. Претседателот дава приоритет на борбата против климатските промени, а не на способноста да ја прехраните својата фамилија” се вели во текстот.


Исто така Бетси Мекој додава дека Американците се соочуваат со ширење на лажни вести од страна на Белата куќа.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Најмалку осум лица ранети истрелување во…

Најмалку осум лица се ранети во истрелување…

Гугл контра Врховниот суд: Вработените ако сакаат,…

После одлуката на Врховниот суд на САД практично…

Блинкен: Санкциите имаат влијание кон Русија

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен денеска во…

Бајден ќе го санкционира руското злато

Американскиот претседател Џо Бајден и највисоките функционери…

Бајден ја „почитува“ пресудата на Врховниот суд

Претседателот Џо Бајден, кој мери унилатерални активности…