Полицаец прегазил пешак со службено возило

t

Полицаец со полициско возило „дачија“ вчера удрил во 63-годишен пешак на паркинг во Скопје.

Според информациите, инцидентот се случил на паркинг простор на ул. Димче Мирчев, кога полицаецот С.С. (45) удрил во Г.Ј.(63) од Скопје.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Полицаец се ранил додека го чистел пиштолот

На 23.11.2023 во 10.30 часот во СВР…

Во Кривичниот суд продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

Трагедија во Турција: Тројца загинати во хеликоптерска…

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во…

Продолжи судењето за Ласкарци

Со испитување на вештакот Љупчо Постолов, дел…

(Фото) Шокантни слики: Како се случи сообраќајната…

Шокантни се сликите од сообраќајната несреќа на…