Полицaeц се пoвpeдил при обука за бoeвo гaѓaњe

t

На 23.12.2021 околу 14.25 часот на армиското стрелиште „Пенуш“ во Штип, при изведување на обука – боево гаѓање со повреди се здобил припадник на МВР Ј.Г.(53). Тој бил пренесен во Клиничка болница Штип каде му биле констатирани телесни повреди и по укажаната медицинска помош е пуштен на домашно лекување.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ЛАГИ: Не е точно…

Не е точно дека исчезнатото 14-годишно девојче…

ОБЈАВЕНО ВИДЕО: Симнато црковното, а поставено албанското…

Скандалозен настан се случи денеска во тетово…

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО ВАЊА Полицијата ја барала…

Мајката Зорица Ѓоревска за дел од медиумите…

МВР сѐ уште го бара исчезнатото девојче:…

Малолетната Вања Ѓорчевска се уште не е…

Спасовски: Безбедноста за време на Самитот на…

Самитот на ОБСЕ во Скопје, кој ќе…