Објавено на:

Полициска акција на северот на Црна Гора: Претреси на повеќе локации, запленето оружје

t

Во тековната полициска акција на северот на Црна Гора се вршат претреси во повеќе градови, а запленети се над 100 парчиња оружје, најмногу во Плав, пренесува порталот РТЦГ.
Како што се наведува, полициската управа спроведува голема акција со цел борба против организираните криминални групи.


Полицијата упаднала во просториите на неколку лица осомничени за поврзаност со организирани криминални групи, пишува црногорскиот портал.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Скопјанец со оружје ограбил банка: Се бара…

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за…

Акција на косовската полиција во Зубин Поток…

Министерот за внатрешни работи на Косово, Џељаљ…

(Видео) Претседателката ќе чека новата влада да…

Сиљановска ќе почека да се формира новата…

Претрес во велешко Сојаклари, едно лице е…

На 05.06.2024 во 23.45 часот, полициски службеници…

Борел: ЕУ нема докази дека Кина и…

Европската унија нема докази за испораките на…