Полицијата пронајде и одзема 100 таблети екстази, птиведен дилер од Кавадарци

t

На 16.03.2024 во 21.00 часот на улица „Гоце Делчев” во Кавадарци полициски службеници од ОВР Кавадарци го лишиле од слобода Ј.Ф.(23) од Кавадарци. При прегледот кај него биле пронајдени и одземени 100 таблети екстази.

По издадена наредба од Основен суд Кавадарци бил извршен и претрес во неговиот дом и биле пронајдени и одземени 33 таблети екстази и пари. Ј.Ф. бил приведен во полициска станица, известен бил јавен обвинител и по документирање на настанот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Уапсени се 15 лица на грчкиот остров…

Грчката полиција денеска уапси 15 лица во…

Апсење во Куманово: Пронајдени кокаин и канабис

На 10.05.2024 во 19.30 часот во Куманово…

(ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО) АПСЕЊЕ ВО КОЧАНИ! Ова се…

Денеска во Кочани од страна на полициски…

Албанец уапсен на Деве Баир

Албанец уапсен на еден македонски граничен премин. …

Ученици од Кавадарци продаваа крофни и организираа…

Младите хуманитарци од Кавадарци под името ,,Подари…