Поради сообраќајка, затворен за сообраќај патот Дебар-Центар Жупа

t

Патниот правец Дебар-Центар Жупа од попладнево е затворен за сообраќај во двата правца поради сообраќајна незгода, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Како што информираат, сообраќајот е во прекин од 16:33 часот, а сообраќајната незгода се случила кај местото викано Мелнички мост.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петков им изрази сочувство на роднините на…

„Автомобилот со кој вечерва одевме за Варна…

Скопјанец починал додека работел во куќарка за…

Денеска (01.05.2024) во 06.10 часот во СВР…

Нападнат малолетник во Центар

На 05.04.2024 во 23:30 часот во СВР…

Семејно насилство во Центар: 67-годишната мајка ја…

Денеска во 02.40 часот во СВР Скопје,…

Малолетни разбојници приведени во Центар – ограбиле…

На 28.02.2024 во 14.00 часот на подрачјето…