Поскапува бензинот, ова се новите цени на горивата

t

Поскапуваат цените на горивата и дополнително се зголемуваат трошоците за граѓаните во најтешкиот месец од годината јануари.

Регулаторната комисија за енергетика донесек одлука со која од ноќва по поплноќ, цените ца бензините Еуросупер 95 и Еуросупер 98 се зголемуваат за 0,50 денари, додека истовремено дизел горивото поевтинува за 0,50 денари по литар.


Најавено е дека од јануари ќе поскапи и цената на струјата за најмалку 10 проценти.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Рекордни цени на горивата – Транспортерите пред…

Транспортерите пред банкрот, возачите пред отказ. Со…

Ново големо поскапување на цените на горивата

Како и секој работен понеделник, така и…

Ново пocкапување на гopивата– ова се новите…

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата…

Поcкапyвање: Маслото за 25%, лебот и шеќерот…

Маслото за јадење „скокнало“ за 25 проценти…

Горивата повторно поскапуваат… – значителен скок на…

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и…