Потребна е помош за лекување на Дијана која боледува од ретка болест

t

Се бараат донации од сите хумани луѓе за да се соберат потребните 50,000 евра за лекување на Дијана. Нејзиниот повик го објавуваме во целост:

“Заедно да бидеме победници во оваа тешка Борба!
Драги хумани луѓе јас Дијана Т. боледувам од ретка болест Neuromilit Optucus болест која поради нејзината сериозност доведува до заматен вид (губење на видот и отежнато движење), за подобрување на состојбата потребна е соодветна терапија која чини доста скапо,за тоа ми е потребна вашата хумана рака…
И споделувањето е донација.
Од 🩷”

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гувернерот на Харковската област: Украина контролира околу…

Украинските власти денеска објавија дека се уште…

По Путин, Меѓународниот суд на правдата побара…

Меѓународниот суд на правдата побара налог за…

Ова се новите цени на горивата, поевтинуваат…

Горивата од полноќ ќе се продаваат по…

Израел им порача на САД: Имаме намера…

Израел има намера да ја прошири воената…

Позната причината за хеликоптерската несреќа на Ебрахим…

Причина за тешкото слетување на хеликоптерот во…