Потpaгата заврши тpaгично: Детали од МВР за лицето кое беше пријaвено за исчезнато, но го пронашле починaт во неговата викендица

t

На 28.12.2021 околу 18.00 часот во нас.Лавачи во неговата викенд куќа бил пронајден починат Љ.Д.(63) од Скопје, за кој во 13.50 часот било пријавено дека се оддалечил од домот.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Велес, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мртва жена пронајдена во стан во Скопје!

На 24.09.2023 во 20:45 во Полициската станица…

Скопјанец ја истепал сопругата

Полицијата приведе 64-годишен скопјанец поради напад врз…

(Видео) ГОРДЕЈ СЕ МАКЕДОНИЈО! СКОПЈЕ Е ЕВРОПСКА…

Градот Скопје стана Европска престолнина на културата…

ЈСП: Бруцошите имаат право на бесплатен превоз

Во пресрет на почеток на академската 2023/2024…

Посебен режим на сообраќај утре во Скопје

Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста…