Починат маж пронајден во Вардар кај Пешачкиот мост

t

Во водите на реката Вардар кај Пешачкиот мост вчера во 9 часот и 25 минути бил пронајден починат 88 годишниот Ј.Ш. од Скопје кој една недела претходно во полициската станица Ѓорче Петров бил пријавен дека се оддалечил од домот.

Полициски службеници излегле на местото и телото е извлечено од водите на реката, а лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба од Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заврши обдукцијата, телото на Вања е предадено…

Обдукцијата врз телото на 14-годишната Вања Ѓорчевска…

Маж од Неготино фатен со кокаин во…

СВР Велес поднесе кривична пријава против Ѓ.М.(33)…

Хорор во Скопје: Маж се обидел да…

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје…

Шкупи го доби скопското дерби со Вардар…

Шкупи ги потврди шампионските амбиции и во оваа…