Објавено на:

Почина и мајката на осомничениот за убиството на Данка Илиќ

t

Во Злот денеска починала Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, осомничениот за убиството на малата Данка Илиќ, неофицијално дознава порталот Нова.рс.

Како што пишуваат спрските медиуми таа ненадејно починала во соседството.

Таа пред два дена за српски Блиц изјави дека пред нејзината капија нема дежурна полициска патрола, но дека никој од семејството не и отвора врата, освен понекогаш некој од соседството.

Светлана е мајка на осомничениот за убиството на малата Данка Илиќ, Дејан Драгијевиќ. Таа во април го погреба својот син Далибор, кој беше осомничен дека го криел телото на малата Данка, а почина во полицијата на Бор на распит, поради што Одделот за внатрешна контрола (СУК) го истражува случајот.

Светлана сведочеше дека не знаела ништо за убиството на малата Данка и добила статус на привилегиран сведок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ХОРОР! 25-годишник е осомничен дека ја тепал…

Истражен судија на Жупанискиот суд во Сплит…

УЖАС во соседна Србија: Мајка со нож…

Шестгодишно девојче од Ниш, итно е пренесено…

Почина и мајката на осомничениот за убиството…

Во Злот денеска починала Светлана Драгијевиќ, мајката…

Англија: Мајка го оставила петмесечниот син во…

Една жена во Англија е уапсена под…

Прво се искрале децата, па се истепале…

Вчера во 14.50 часот во СВР Охрид…