Почина првата сопруга на Вучиќ, позната српска новинарка

t

Новинарката Ксенија Вучиќ почина вчера ненадејно. Таа беше првата сопруга на српскиот претседател Алексанар Вучиќ со кого ги имаат двете деца, Данило и Милица.

Уредникот на Информер, Драган Вучиќевиќ во телевизиско гостување открива каков човек била Ксенија.

-Ксенија ја знаевме децении. Прекрасен човек, добар другар, пожртвувана мајка. Судбината е сурова. Почина во својот стан. Данило бил со неа, му починала на раце и тоа е страшно. Штом слушнал за тоа, претседателот отишол во нејзиниот дом. За 6-7 минути пристигнала Итната помош, се обиделе да ја реанимираат еден час, но немало помош, открива Вучиќевиќ кој додава дека се уште не се знае причината за смртта, но се претпоставува дека е тромб.

Како што информира Вучиќевиќ погребот ќе биде одржан утре на 31 јануари во 13:30 часот на Новите гробишта во Белград.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Одбрана ќе набавува осум нови хеликоптери, најавува…

Министерството за одбрана ќе набавува нови повеќенаменски…

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има…

Високиот претставник за надворешна и безбедносна политика…

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да…

Претседателот на Србија Александар Вучиќ денеска во…

Ахмети го назначи Рафис Алити за кординатор…

Претседателот на Демократската унија за интеграција, во…

(Видео) Русија нема да застане: Ова е…

Русија нема да застане во Украина, сите…