Почина првата сопруга на претседателот на Србија, Ксенија Вучиќ

t

Првата сопруга на претседателот на Србија, Ксенија Вучиќ, почина на 54-годишна возраст.

Ксенија Вучиќ, позната новинарка и прва сопруга на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ненадејно почина вечерва на 54-годишна возраст во Белград, јавуваат белградските медиуми.
Ксенија Вучиќ работеше како новинар повеќе од 30 години.


Кариерата ја започна во ТВ Студио Б, а во последните години води исклучително популарни емисии на каналите на ТВ Пинк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шокантно тврдење на Ненад Чанак: Русија планира…

Според политичарот од Војводина, Москва би го…

Вучиќ: Абортусот е право на жената, а…

Откако Врховниот суд на САД ја донесе…

Вучиќ не е оптимист за ЕУ

Српскиот претседател Александар Вучиќ не е оптимист…

Вучиќ свечено пушти во употреба нов аеродром,…

Денеска свечено беше отворен за воздушен сообраќај…

Трагедија во Србија: Четири млади момчиња загинаа…

Неколку часа по полноќ на локалниот пат…