Почина првата сопруга на претседателот на Србија, Ксенија Вучиќ

t

Првата сопруга на претседателот на Србија, Ксенија Вучиќ, почина на 54-годишна возраст.

Ксенија Вучиќ, позната новинарка и прва сопруга на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, ненадејно почина вечерва на 54-годишна возраст во Белград, јавуваат белградските медиуми.
Ксенија Вучиќ работеше како новинар повеќе од 30 години.

Кариерата ја започна во ТВ Студио Б, а во последните години води исклучително популарни емисии на каналите на ТВ Пинк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото)УЖАС: Таткото на малиот монструм Кецмановиќ ја…

И сестрата на Коста Кецмановиќ заедно со…

Истражување: Србите имаат 50% словенска генетика, останатото…

Денешните Срби имаат околу 50-60 отсто словенско…

Хил: На маса не е признавање на…

Американскиот амбасадор во Србија, Кристофер Хил во…

Орбан: Ќе стоиме со Србија ако ЕУ…

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека…

(Видео) Знаевте ли дека Лорд Волдеморт е…

Александар Вучиќ на својот профил на ТикТок…