Поштенска марка со ликот на Тоше Проески во пресрет на неговиот роденден

t

АД „Пошта на Македонија“ по повод роденденот на Тоше Проески, 25 јануари започнува акција – „Во чест и сеќавање на Тоше“ преку која може да се купи поштенска марка, посветена на легендарната музичка ѕвезда.

Филателистичките производи ќе може да се нарачаат онлајн, преку електронската продавница на Пошта www.postashop.mk

Поштенските марки се вечен паметник. Таква е и поштенската марка посветена на Тоше Проески која Пошта ја издаде во чест на нашата најголема музичка ѕвезда. Марката (фотографија на Дарко Мораитов), за првпат во историјата на Македонија е испечатена во еден милион примероци, со номинална вредност од 12 денари. Оваа марка, која беше промовирана на 15.12.2007 година, патува низ светот како што патува и неговата музика и неговата песна – објавија од АД „Пошта на Македонија“ .

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Bнимaвajте: Ce шири измама низ Мaкeдoниja

На македонски електронски адреси се шири измама,…

Вработен во АД Пошта преку фалсификување документи…

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе…

Вработен во пошта украл 220 илјади денари…

Дебарското одделение за внатрешни работи поднесе кривична…

Бизарeн инцидeнт во Ирска: Двајца мажи донеле…

Ирската полиција ги истражува наводите дека телото…

Поштенска марка со ликот на Тоше Проески…

АД „Пошта на Македонија“ по повод роденденот…