Прегазена старица во Прилеп

t

Старица на 83 годишна возраст е тешко повредена откако била прегазена од „фолксваген голд“ во Прилеп.

„На 29.08.2023 во 12,00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Војводинска” во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф” со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Л.(26) од Прилеп, удрило во Н.В.(83) од Прилеп. По несреќата Н.В. била префрлена во Градската болница Прилеп каде и биле констатирани тешки телесни повреди“, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прилепчанец се заканувал и го вознемирувал семејството…

Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против…

20-годишен прилепчанец го претепал својот татко

20-годишно момче се сомничи дека го претепал…

Прилепска гимназија забрани хеланки, кратки пантолони, долги…

Прилепската гимназија „Мирче Ацев“ на својата официјална…

Општина части, плаќа народ… 141,5 МИЛИОНИ ДЕНАРИ…

Додека има овци, ќе има и волна,…

Силното невреме направи пустош во прилепско

Вчерашното силно невреме со врнежи од град…