Прегазен пешак во Кисела Вода

t

Вчера во 09.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Христо Татарчев“ во Скопје, патничко возило „рено“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.П.(39) од Скопје, удрило во пешакот А.Р.(34) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа на СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Прегазен пешак во Кисела Вода

Вчера во 09.20 часот во СВР Скопје…

Голема трагедија го потресе цел Балкан: Во…

Во сообраќајна несреќа која се случила вчера…

Одлична вест: Водата за пиење во Скопје…

Водата во Скопје е безбедна и микробиолошки…

Дел од населбата 11 Октомври без вода

 Дел од корисниците од населбата 11 Октомври…

Хрватскиот министер за здравство по појавата на…

Откако едно лице претходно било хоспитализирано во…