Прегазен пешак кај последна 24-ка, итно е префрлен на Ургентен

t

Едно лице е итно префрлено во Ургентниот центар откако било удрено од автомобил.

Од МВР за „Репблика“ ја потврдуваат сообраќајната несреќа којашто се случила на улицата „Христо Татарчев“ во општина Кисела Вода, во близина на последната станица на автобуската линија број 24.

Во инцидентот учествувало автомобил марка „Пежо 407“ кое удрило во пешакот.

Засега не е познат степенот на повреди на опрегазеното лице.

На лице место е извршен увид од увидна екипа, а од полицијата најавија повеќе информации во текот на утрешниот ден.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетници со нож ограбиле врсници во Чаир!

СВР Скопје поднесе кривична пријава против двајца…

НЕ НАСЕДНУВАЈТЕ НА ЛАГИ: Не е точно…

Не е точно дека исчезнатото 14-годишно девојче…

Скопјанец нападнат со нож кај Бит Пазар!

На 27.11.2023 во 07:35 часот во СВР…

(Видео) Здружението „Лесја Украинка“ изразува протест за…

Здружение на Украинци во Република Македонија „Лесја…

Лавров во Скопје со времена дозвола

Од 9 до 12 часот денеска (28.11.)…