Прегазен струмичанец во Скопје, со тешки повреди пренесен во болница

t

Четириесет и седумгодишен струмичанец е тешко повреден откако бил прегазен на улица „Димитрија Чуповски“ во Скопје.

Несреќата се случила вчера во 14 часот а четириесет и седумгодишниот И.С. бил удрен од четириесетгодишниот Ј.А. од с.Лозово, велешко.

На местото на несреќата извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нападната адвокатка во Скопје!

МВР информира дека синоќа во 21.45 часот…

Претрес во Скопје, приведени двајца дилери

Денеска (28.05.2024), полициски службеници од СВР Скопје…

Пејачот Амар Исмани е убиениот во синоќешното…

29-годишникот Амар Исмани е жртвата од синоќешното…

Официјално: Едно лице почина во вчерашното пукање…

Напаѓачите се во бегство, а едно лице…

ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА, двајца се во стабилна…

Едно лице загина, двајца се во стабилна…