Прегазен уште еден пешак: Со тешки телесни повреди е пренесен во ГОБ “8 Септември”

t

Скопјанец е тешко повреден откако врз него налета возило.

Несреќата се случи вчера околу 10 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, кога патничко возило „фолксваген поло“, со скопски регистарски ознаки, уравувано од Ф.Р.(62) од с.Идризово, скопско, удрило во пешакот А.Ѓ.(58) од Скопје.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница „8 Септември“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

16-месечно бебе донесено во болница со тешки…

СВР Охрид информира дека вчера 12.02 околу…

Пешак тешко повреден откако автомобил удрил во…

Стружанец заработил тешка повреда откако синоќа околу…

Загина пешак кај скопската обиколница

На 30.08.2022 во 21.45 часот во СВР…

Полицаец прегазил пешак со службено возило

Полицаец со полициско возило „дачија“ вчера удрил…

Прегазен пешак во центарот на Скопје, возачот…

Полицијата информира дека синоќа после полноќ пешак…