Објавено на:

Пред нас е сончев викенд, температурата ќе достигне 29 степени

t

Следува период на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Во деновите од викендот и во понеделник максималната температура ќе достигне 29 степени, соопшти УХМР.

Од вторник ќе има извесно зголемување на облачноста со благо опаѓање на дневната температура.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Метео: Од денес почнува снежната бајка во…

Времето наутро во оддделни котлини ќе има…

Метео: Видете какво ќе биде времето денес

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…

Денес времето облачно и магловито

Променливо облачно, по одделни котлини со услови…

Времето денес променливо облачно со слаб ветер

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува…