Прекинат сообраќајот на автопатот Скопје-Велес поради одрони

t

АМСМ известува дека автопатот Скопје-Велес од 17 часот е комплетно затворен поради одрони на патот, каде што се случила и сообраќајна незгода поради истото, додека 15 минути сообраќајот се одвива со пропуштање на возила.

Од 17:00 часот автопатот Скопје-Велес е комплетно затворен поради одрони на автопатот и поради одронот случена е сообраќајна незгода без повредени. Од 17:15, сообраќајот се одвива со пропуштање на возила, стои во известувањето на АМСМ.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Од далеку многу, далеку од многу:…

На митингот на ВМРО-ДПМНЕ имало околу 25.000…

Британец починал на Клиника, бил донесен во…

Вчера вечер, во 19.12 часот во СВР…

Таткото на исчезнатиот Самоил: Се сомневаме дека…

Помина година дена од исчезнувањето на Самоил…

15-годишно девојче и нејзиното бебе исчезнаа во…

15 годишно девојче и нејзиното бебе се…

Кривична пријава за три лица од Велес…

Општинскиот огранок на СДСМ во Велес поднесе…