Претрес во Велес: Пронајдена дрога кај 63-годишен маж

t

Полицијата вчера привела шеесет и тригодишен велешанец откако полицијата во неговиот двор пронашла бела прашкаста материја.

– На 12.03.2024 во 03.30 часот во Велес, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Велес го лишиле од слобода Ј.К.(63) од Велес. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, во дворот биле пронајдени и одземени неколку пакувања со бела прашкаста материја. Лицето било задржано во полициска станица и за настанот бил известен јавен обвинител. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. – велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Скопје, приведени двајца дилери

Денеска (28.05.2024), полициски службеници од СВР Скопје…

Возило падна во Крива река, загинаа две…

Две лица загинаа вчера во сообраќајна несреќа.…

Осумгодишно девојче од Охрид со тешка сколиоза…

Осумгодишно неподвижно девојче од Охрид со тешка…

ЕДНО ЛИЦЕ ЗАГИНА, двајца се во стабилна…

Едно лице загина, двајца се во стабилна…

Мојсоска: Левица е втора партија во Кисела…

Левица веќе се наметнува како втора партија…