Претрес во гевгелиско, приведено едно лице – еве што заплени полицијата во неговиот дом

t

Денеска (23.12.2021), полициски службеници од ОВР Гевгелија – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода С.Г.(44) од с.Богородица, гевгелиско.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 228 семки од растението канабис и повеќе предмети со остатоци од прашкаста материја.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава по член 215 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Почина поранешниот италијански претседател, Наполитано

Џорџо Наполитано, претседател на Италија во два…

Двајца Македонци уапсени во Грција

Осум златни прачки, накит и сума од…

Царинската управа заплени автобус со специјално конструиран…

Царинските инспектори од мобилните тимови од Секторот…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…