Објавено на:

Претрес во Охрид, пронајдена дрога, приведено едно лице

t

На 08.04.2024 во 23.30 часот во Охрид, полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога при СВР Охрид го лишиле од слобода С.К.(54) од Охрид. 

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени бела грутчеста материја, дигитална вага со остатоци од бела материја, шише со течност и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело. 

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Активисти на Левица ги освежија спомен – плочите на…

Освежени спомен - плочите на паднатите борци од НОБ…

Левица: Уапсени моќници со дрога блиски до…

УАПСЕНИ МОЌНИЦИ СО ДРОГА, БЛИСКИ ДО МАКСИМ…

Денеска и утре, охриѓани ќе го прослават…

Со богослужба во манастирот посветен на овој…

Левица: Со дозвола на Пецаков (не)познати изведувачи…

Несанкционираното самоволие на неколку локални моќници и…

Скопјанец пронајден починат во хотел во Охрид

На 09.06.2024 година во 00,09 часот, во…