Претседателот на парламентот на Канада си даде оставка, дали Трудо е следен?

t

Претседателот на парламентот на Канда си поднесе оставка откако се соочи со жестоки критики поради стоечките овации на докажан нацист од ЅЅ дивизијата Галиција во парламентот. Премиерот Трудо е исто така е предмет на жестока критика, бидејќи и лично тој е вмешан во организирањето на срамниот настан во парламентот на Канада и се соочува со многубројни повици за оставка.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Речиси 8.000 мигранти илегално влегле во Словенија…

Предлогот за формирање нови центри за азил…

Фон дер Лајен, Де Кроа, Мелони и…

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер…

Канада ѝ испраќа повеќе од 800 дронови…

Канада ќе донира повеќе од 800 беспилотни…

Момче во Канада планирало терористички акти против…

Канадската национална полиција соопшти дека еден млад…

Масовен убиец од Канада испраќал отров по…

Канаѓанец, кој наводно им помогнал на повеќе…