Претседателот на Црна Гора позитивен на коронавирусот

t

Претседателот на Црна Гора Мило Ѓукановиќ е позитивен на коронавирусот, откако, како што претходно беше соопштено, имал контакт со лице позитивно на ковид-19, соопшти кабинетот на црногорскиот претседател.

Ѓукановиќ има благи симптоми и се чувствува добро.

„Во согласност со епидемиолошките мерки престојува во самоизолација, од каде ќе ги врши своите редовни претседателски должности“, се наведува од кабинетот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Студија: Карантините за време на Ковид-19 предизвикаа…

Дури и по завршувањето на карантините, забрзаното…

Големи загуби за Фајзер откако “Ковид-лековите” ја…

Фајзер во вторникот објави поголема од очекуваната…

855 заразени и пет починати од Ковид-19…

Во Р. Македонија во текот на месец…

СЗО загрижена: Голем пораст на новозаразени од…

Светската здравствена организација (СЗО) е загрижена поради…

Нова студија: Долгорочен Ковид-19 може да предизвика…

Луѓето кои страдале подолго од KОВИД-19 -…