Приведена 26-годишна скопјанка барана со централна потерница: Ѝ следуваат 4 години затвор

t

Вчера во Скопје, полициски службеници од тим потраги од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар ја лишиле од слобода С.Д.(26) од Скопје.

Таа била осудена на казна затвор од четири години и три месеци за сторени кривични дела „тешка кражба” по член 236 и „насилство” по член 386 од Кривичниот законик, а била барана по централна потерница од Казнено-поправната установа Затвор Идризово за доиздржување затворска казна од скоро шест месеци.

Лицето било спроведено во казнено-поправната установа за доиздржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во Косово е уапсен еден од најголемите…

Уапсен е Гезим Чела, еден од најголемите…

Македонската полиција експресно пронајде криминалец баран со…

Германската федерална канцеларија за борба против криминалот…

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ИМ ПРИРЕДИЛЕ ПЕКОЛ – осомничените ги…

Таткото и останатите осомничени за киднапирањето и…

Приведено лице по распишана потерница за доиздржување…

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица…

Приведен 49-годишен маж: Наместо во притвор го…

Денеска во 06.30 часот во казино во…