Приведени двајца крадци од Скопје – извршиле тешка кражба на жена

t

На 22 и 24.12.2021 на подрачје на Центар се лишени од слобода Т.В.(38) и Б.Т.(33), двајцата од Скопје поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“, сторена на 17.12.2021.

Лицата во целост го потврдиле делото, а извршено е и препознавање од оштетената во присуство на јавен обвинител.

Украденото е вратено на оштетената. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украден сеф од објект во Карпош!

Украден сеф од продавница во скопски Карпош,…

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ПРИВЕДЕН ВО КОСОВО: Била распишана…

Во Косово е приведен државјанин на Република…

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

Уапсен 33-годишен скопјанец, истепал полицајци во полициска…

Вчера околу 11.30 часот во Полициската станица…

Уапсена е директорката на Агенцијата за спречување…

Службеници на СЈО утрово ја блокираа зградата…