Приведени тројца гостиварчани за издржување затворска казна

t

На 20.02.2022 во периодот од 10.20 часот до 17.50 часот, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар на улиците „Никола Парапунов“ и „Илинденска“ во Гостивар, како и во гостиварски Балиндол, ги привеле гостиварците Б.С.(43) и Е.Љ.(27), и Б.Ј.(25) од с.Балиндол.

За нив биле издадени судски наредби со кои се барале за издржување на затворски казни. Набргу потоа, тројцата биле спроведени во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казните. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Две жени се повредени во сообраќајка, завршиле…

МВР извести дека вчера во 15.50 часот…

Полицајци од Штип малтретирале приведен маж

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и…

Претрес на МВР во демиркаписко, пронајдена муниција…

Како резултат на заеднички преземени мерки и…

МВР “тресеше” во Слупчане: Пронајдени оружје и…

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-…