Приведени тројца крадци во Скопје, фатени на дело

t

На 22.04.2022 во 17.20 часот на ул.„Македонија“ полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишија од слобода Р.Е.(26), Р.Б.(20) и А.Р.(27), сите од Скопје. Тие биле затекнати при извршување на кривично дело „тешка кражба“ од деловен субјект.

Тројцата биле приведени во полициска станица и при извршен службен разговор во целост го појасниле начинот на извршување на кривичното дело, а кај нив биле пронајдени предмети поврзани со делото.

За случајот бил известен Јавен обвинител, по чии насоки по комплетно документирање на материјалот против нив ќе биде поднесена кривична пријава по член 236 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кириите во Амстердам се највисоки во Европа!

Кириите во Амстердам се највисоки во Европа,…

Ковачевски: Рамазан Бајрам е празник на меѓусебна…

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар…

Брат и сестра загинаа во страшна сообраќајка…

Како што потврдиле за Индекс, во несреќата загинале брат…

Зеленски удри по Шолц: Не ни дава…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски остро го критикуваше…

Аризона ги забрани речиси сите абортуси

Врховниот суд во Аризона денеска го оживеа…