Објавено на:

Приведено лице од Крива Паланка за издржување затворска казна

t

На 02.05.2022 во 09:10 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.П.(55) од Крива Паланка.

За него била распишана потерница од Основен суд Крива Паланка со која се барал за издржување на затворска казна.


Лицето било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор К’шање за издржување на казната.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Димитров: На крајот сите ќе бидеме губитници,…

За било какво насилство нема оправдување. Протестите…

Граѓаните гневни: Ковачевски и Османи видовити, секоја…

Не стивнуваат обвинувањата кон власта дека провокациите…

СДСМ без срам и перде се јавија…

„Вечерва граѓаните беа сведоци на нови инциденти…

(Фото) Најнов извештај од МВР: 47 полицајци…

47 поврдени полицајци, 11 потешко, 2 посериозно,…

Забрчанец за денешните протести: Вергините, маските и…

„Вергините, маскираните и русјаците ни ја палат…