Приведено лице по распишана потерница за доиздржување на тригодишна затворска казна

t

Денеска (08.12.2023) полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода П.И.(27) од с.Црвулево, општина Карбинци, соопштија од МВР.

-Тој бил баран по распишана потерница врз основа на наредба за од Казнено-поправна установа Затвор Штип со која се барал за доиздржување на казна затвор од три години, истакнаа од МВР.

Лицето е предадено во надлежната казнено-поправна установа за доиздржување на казната, додаваат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИН ПРИВЕДЕН ВО КОСОВО: Била распишана…

Во Косово е приведен државјанин на Република…

Во Скопје се апсеа дилери, уапсени и…

Во текот на вчерашниот ден во Скопје…

Уапсен 33-годишен скопјанец, истепал полицајци во полициска…

Вчера околу 11.30 часот во Полициската станица…

Уапсена е директорката на Агенцијата за спречување…

Службеници на СЈО утрово ја блокираа зградата…

МВР бришеле доказен материјал, тврди Салиу и…

Уништување на доказен материјал е кривично дело,…