Приведено лице по распишана централна потерница

t

Полициски службеници од тим Потраги од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар во содејство со  полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, денеска во 07:45 часот на бул.„ВМРО“ на подрачјето на Центар, го лишиле од слобода Р.С.(32) од Скопје.

Како што информираат од МВР, тој бил осуден на казна затвор во времетраење од 2 години и 6 месеци, а се барал по централна потерница, по наредба на Казнено-поправна установа Затвор Идризово за доиздржување на казната.

Лицето ќе биде спроведено во казнено-поправната установа. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Гласањето на затворениците, болните и дијаспората почна…

Вкупно 6.935 болни и изнемоштени, затвореници во…

Приведен криминалец од Куманово баран со потерница

На 09.03.2024 полициски службеници од СВР Куманово…

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (10.01.2024) околу 17 часот во атарот…

Приведена жена барана со потерница во Скопје

На 09.01.2024 во 13.45 часот во Скопје…