Приведен Албанец на Долно Блаце, му недостигале две страници во пасошот

t

Пеесетгодишен Албанец, ноќеска е приведен на граничниот премин Долно Блаце, бидејќи му недостигале страници во пасошот.

„Денеска (01.12.2023) во 00.10 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.А.(50) од Република Албанија. При пасошка контрола, тој на увид дал патна исправа од Република Албанија во која недостасувале две страници“, информираат од МВР.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Документи+Видео) Ова се доказите за соработката помеѓу…

Maкедонската јавнос е во шок по деталите…

Добри вести од соседството, пронајдена e Сара!…

Пронајдена е Сара П.(17) од Борча која…

Koнечно искрен политичар: Не верувајте на сѐ…

Не верувајте во сѐ што ви кажуваме.…

Не за џабе ја нарекуваат Белата Палата:…

Истакнат член на партијата и близок човек…

(Видео) ПЕРО АНТИЌ „МУ ГО ЧУВА ГРБОТ“…

Поранешниот прославен македонски кошаркар и актуелен претседател…