Приведен бегалец од затвор во Гостивар

t

На 20.04.2024 во 16.40 часот на ул.„„Браќа Ѓиновски” во Гостивар, полициски службеници од ОВР Гостивар го лишиле од слобода Т.Н.(35) од Струга, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба поради бегство од затвор.  

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Прилеп за доиздржување на една година и шест месеци од затворската казна. 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Графити со говор на омраза врз градскиот…

Непознати лица испишале текст на албански јазик…

Турски државјанин со автомобил удрил во полицаец…

Вчера (19.05.2024) во 02.50 часот, полициски службеници…

„Домаќински и чесно“: Таравари прави 5 километри…

Пат од 5,7 километри ја чини Општина…

Обид за убиство во Гостивар

Против шеесет и тригодишен маж од гостиварското…

Гласањето на затворениците, болните и дијаспората почна…

Вкупно 6.935 болни и изнемоштени, затвореници во…